התחברות

ויטמין C - אקוסאפ

פירוט ומידע

ויטמין סי הוא נוגד חמצון חזק ויעיל, שיש לו השפעה חיובית רחבת טווח על התאים של מערכת החיסון בטיפול ומניעה של זיהומים בעיקר בדרכי הנשימה. תאי דם לבנים כמו נויטרופילים ומונוציטים דורשים ויטמין C לפעילותם התקינה. ויטמין C ממריץ את נדידת הנויטרופילים לאתר ההדבקה, משפר פגוציטוזיס, חימצון והרג מיקרוביאלי. במקביל, הוא מגן על רקמות מארחות מפני נזקים, ונראה כי ויטמין C נחוץ כדי שמערכת החיסון תשמור על תגובה מספקת נגד פתוגנים, תוך הימנעות מנזק מוגזם למארח.
פעילותו של ויטמין C על מערכת המין מגוונת, מהממצאים עולה כי :
מספר מחקרי מעבדה הראו את יעילותו בהפחתה נפח ומשקל הציסטה האנדומטרית (1) כמו כן דיכא ומנע רגרסיה בשתלים אנדומטרים בעכברים (2). בהמשך לכך נמצא כי צריכת נוגדי חמצון כמו ויטמין C וויטמין E בנשים עם אנדומטריוזיס הראו קשר הפוך בין צריכת נוגדי חמצון לפתולוגיה של אנדומטריוזיס (3) עם זאת, מחקר קליני בדק את ההשפעה של תוסף ויטמין C (VitC) על תוצאות הפריה חוץ גופית-עוברית (IVF-ET) בנשים עם אנדומטריוזיס (EMs) ומצא כי שיפר את רמות הנסיוב ונוזל הזקיק אך לא השפיע על סמני הלחץ החמצוני(4).
מחקר מעבדה הראה כי ויטמין C ממלא תפקיד מגן מפני שחלות פוליציסטיות המושרות על ידי DHEA בחולדות וויסטאר באמצעות מנגנוני הנוגד החמצון והאנטי-אפופטוטיים שלו(5).

פעילותו הנוגדת חמצון של ויטמין C יעילה בשלל מערכות בגוף, בעקבות חשיבותו בחרנו את ויטמין C של אקוסאפ בשל ספיגתו המצוינת הודות לטכנולוגיה הליפוזומלית.
 

 

ויטמין C - אקוסאפ
מקורות

(1) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23718930/
(2) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27125410/
(3) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31234682/
(4) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30058418/
(5) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31564389/